Ubytování a stravování

Ubytování u nás ve městě pořídíte všude od cca. 400,-Kč/noc podle požadavků.
 

BEZBARIÉROVÉ MOŽNOSTI:  

Parkoviště u PENNY 5 míst, u TIC města Kralovice 2 místa

 

 

 

Hotel"Bílý beránek"-  náměstí Osvobození 43,tel. 373 300 373, www.bilyberanek.kralovice.cz, bilyberanek.kralovice@seznam.cz (stylová bezbariérová restaurace, salonek, terasa, bowling) KOMPLET (bez asistence)- vstup, lokál s WC, hotelový výtah. K dispozici 1 bezbariérový 2 lůžkový pokoj s bezbariérovou koupelnou.

 

Penzion Kateřina- náměstí Osvobození 88, pí. Šimsová, 776 646 494, 777 343 494, www.penzionkaterinawz.cz, penzionkaterina@volný.cz (, WI-FI, zvíře po dohodě)

JEN ASISTENT– překonání schodů do pokojů v patře s norm. koupelnou a WC

Asia restaurant DRAK 88,  náměstí Osvobození 88, tel. 775 323 838. Možnost odběru jídla s sebou.

 

Penzion Na Výsluní Na Výsluní 940, pí.Doležalová, 723 846 225, www.penzionnavysluni.wz.cz, dolezalova.penzion@seznam.cz, šest 2-4 lůžkových komfortních pokojů se soc. zařízením , TV a WI-FI - ASISTENT -překonání schodů do pokojů v patře. Velké uzavřené parkoviště.

 

Hotel Prusík- Markova ulice, 373 396 381, 739 058 383 Jeden z nejstarších hotelů zřízených ve městě. Pokoje jsou po renovaci, cena podle dohody 350 - 400Kč (restaurace, vinárna, tradiční kuchyně, hotová jídla...)Gambrinus 10°, Gambrinus 12° Nefiltrovaný, Radegast 0% Birell
Bezbariérový je jen lokál s vinárnou, ASISTENT – u vstupu je schůdek, WC v restauraci není bezbariérové, překonání schodů do pokojů v patře s norm. koupelnou a WC.

 

Restaurace „Lidový dům v budově Městského kulturního střediska Kralovice Na Palcátech. Info ohledně otvírací doby, kult. a spol. akcí a služeb - vedoucí MeKS pí. Jana Beranová, tel. 603 311 113.

B club- , v budově Lidového domu, Na Palcátech 352, Kralovice

-Plzeňský Prazdroj 12°

Lokál a přízemí Kulturního domu bez bariér. ASISTENT – pro překonání jednoho vstupního a druhého zádveřního schůdku, pomoc na WC.

 

Bývalý hotel, nyní Hostinec „ U Boháčků“ a „Konibar“, Masarykovo náměstí čp. Jídelna „ U Boháčků“, s obsluhou v levé přízemní části domu a Pivnice „Konibar“ v pravé části – při vstupu je nutná asistence k překonání vstupního schodu, dále bez problémů. WC je pro vozíčkáře nevhodné, v jednom z nejstarších domů zastaralé a malé s nerovnými podlahami. Tento nedostatek vyvažuje vynikající výběr hotových jídel tradiční české kuchyně výborné kvality, v nostalgickém prostředí, kde se zastavil čas v 80. letech 20. století. Stejná atmosféra je i v protější pivnici s valenou klenbou a hrubými lavicemi.

Gambrinus 12° Nefiltrovaný, Gambrinus 10°, Svijany 11° Máz, Radegast 0% Birell, Chříč 11° Pazdrát

 

Snack bar Peggy v Markově ulici čp.7Je možné venkovní sezení  na chodníku, jež býval městským korzem dam i pánů na přelomu 19. a 20. století. V sousedství je památkově chráněný dům čp. 6, který byl sídlem firmy Baťa.

 

 

 

V létě funguje Sport-kemp Kralovice, kde je možno ubytovat se v chatkách s pohledem na krásné panorama Mariánské Týnice., p. Pavel Rom 737 753 413, další info na www.sportkemp.wz.cz o bezbar. možnostech info@sportkemp.wz.cz .

 

 

PAMÁTKY: Chodníky jsou bezbariérové v celém centru města kromě chodníku v Markově ulici u radnice. Jedná se o historickou terasu (bývalé korzo) s nebezpečným klesáním k silnici na konci u domu s pečovatelskou službou u kostela. Ovšem s opatrností a větším úsilím projet lze. Protější chodník je vhodnější, dá se z něj pokračovat směrem k Mariánskému Týnci, pokud ovšem nechcete navštívit kostel.

Prohlédnout si jej lze z protějšího chodníku na jižní straně Havlíčkovy ulice kde je kaple Nejsvětějšího Srdce Páně s kryptou rodu Griespeků. Do kostela se dostanete z Masarykova náměstí Havlíčkovou ulicí, kde se dáte na konci ulice pěšinou šikmo přes park vedoucí k soše sv. Jana Nepomuckého dále kolem severní stěny s výklenkem, kde je lidová socha Panny Marie. Tam chodívají lidé se svými tužbami a ona plní jejich přání. Dále budete míjet starý středověký náhrobek rytíře z růžového mramoru ve zdivu. Kostel sv. Petra a Pavla má u vstupu dva schůdky, v interiéru bez problémů. Okolí je přístupné také bez problémů s el. vozíkem. S obyč. vozíkem vzhledem k nerovnostem a svažitosti terénu kolem severozápadní strany kostela doporučuji z bezp. důvodů doprovod.

 

 

    * Elektronická databáze byla aktualizována dne 20.06.2018.